Meghosszabbították a vörös kódot
Meghosszabbították jövő hét kedd éjfélig a vörös kódot - közölte a szociális- és családügyi miniszter szerdán a közösségi-oldalán. Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt kérte, hogy "figyeljünk egymásra", mert a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegeket és a hajléktalanok. A vörös kód szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.
Kép: https://szabolcsihir.hu/hir/meghosszabbitottak-a-voros-kodot

