Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

2026.06.22

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot. Hegedűs Zsolt a közösségi-oldalán kiemelte, a tartós meleg komoly megterhelést is jelent a szervezet számára. Ilyenkor különösen fontos, hogy a nap folyamán rendszeresen igyunk vizet, és ne várjuk meg, amíg szomjasnak érezzük magunkat. A nagy melegben a szokásos napi másfél-két liternél jóval több folyadékra lehet szükségünk. Figyeljünk arra, hogy mindig legyen nálunk ivóvíz, különösen, ha útnak indulunk vagy a szabadban tartózkodunk - tette hozzá. Fordítsunk kiemelt figyelmet az idősekre, a kisgyermekekre és a hajléktalan emberekre is! – kérte. "Ha az utcán vagy a tömegközlekedésen rosszullétre utaló jeleket tapasztalunk valakinél, ne menjünk el mellette közömbösen! Egy palack víz, néhány segítő szó vagy szükség esetén a mentők értesítése akár életet is menthet" - figyelmeztetett Hegedűs Zsolt.

Kép: https://www.noklapja.hu/egeszseg/2024/06/27/hoseg-hutsd-le-magad-tippek/

Share